Dílenský vozík na nářadí

Díky vozíkům lze velkou část vašeho nářadí snadno přepravovat a skladovat. Je těžké si představit svou každodenní práci bez tohoto kufru na kolečkách, zvláště pokud si ceníte pohodlí při práci s autem. Dílenský vozík na nářadí usnadňuje organizaci pracoviště a poskytuje pracovní plochu. Chcete vědět, jaký model zvolit a čím by měl dobrý dílenský vozík na nářadí vyniknout? Určitě si přečtěte tento článek, ve kterém najdete odpověď na výše uvedené otázky.

dílenský vozík

Proč se vyplatí mít dílenský vozík na nářadí?

Pojízdná skříň se zásuvkami pro vaše profesionální nářadí, tak by se dal ve zkratce popsat dílenský vozík na nářadí. Pokud jste majitelem dílny a chcete v ní mít pořádek, určitě si pořiďte tento pevný, pojízdný a především funkční kus nábytku na kolečkách.

Dílenský vozík na nářadí vám především pomůže zařídit pracoviště esteticky a funkčně. Zabraňuje nepořádku, který může potenciální zákazníky odradit, a naučí vás dávat klíče, šrouby nebo jiné příslušenství zpět na své místo. Má prostorné police a zásuvky a vy si určíte, jaké vybavení vozíku na nářadí v nich má být a kde by mělo být umístěno.

Díky svému ergonomickému designu kombinují vozíky na nářadí funkci skříně na nářadí, kontejneru, police a malého pracovního stolu. Díky instalovaným kolům vybaveným torzními a brzdnými systémy umožňují bezpečnou přepravu nářadí i po nerovném povrchu. Není tedy divu, že tyto typy modelů jsou velmi oblíbené v mnoha odvětvích.

Kde najdete vozíky na nářadí? Natrvalo se zabydleli v autodílnách, zámečnických dílnách a vulkanizačních službách. Používají je majitelé a zaměstnanci stavebních, truhlářských a nábytkářských firem, ale i firmy opravující domácí spotřebiče.

Podívejte se na naši nabídku dílenských vozíků

Právě mobilita kombinovaná s kompaktními rozměry a zároveň velkou kapacitou dělá vozíky na nářadí tak oblíbené. Modely splní očekávání nejnáročnějších zákazníků.

Standardní dílenský vozík s nářadím dosáhne k člověku, který na něm pracuje, zhruba do pasu. Jedná se o optimální výšku, která usnadňuje používání nářadí a nezpůsobuje bolesti zad způsobené nadměrným ohýbáním.

Dílenský vozík na nářadí může připomínat malý počítačový stůl nebo být propracovanější. V současné době můžete najít prostorné stojany, které jsou přenosnou pracovní stanicí. Co se vejde do velkých prodloužených vozíků na nářadí? Můžete tam uložit plechovky od barev, nádoby s mazivy, ale i drobná zařízení, mezi které patří šroubovák, kladivo, hasák nebo sady děrovek.

dílenský vozík_1

Jak vybrat nejlepší dílenský vozík na nářadí?

Plech, tedy hlavní materiál, je také velmi důležitou otázkou při výběru vozíku na nářadí. Pokud je tenký, dílenský vozík na nářadí nebude odolný vůči různému mechanickému poškození nebo vysoké teplotě. Proto se vyplatí pořídit mobilní skříňku na nářadí, která je vyrobena ze silného plechu nebo nerezové oceli.

Oba tyto materiály se velmi snadno čistí. Jak víte, prvky používané v dílně jsou poměrně často znečištěné tuky a různými oleji. Pokud nechcete, aby se vám vozík s nářadím rychle ušpinil, čas od času jej otřete hadříkem namočeným ve vodě a saponátu.

Za zmínku stojí, že v současnosti vyráběné vozíky na nářadí splňují všechny normy a mají potřebná schválení, která jim umožňují profesionální použití v dílnách a firmách. Když se rozhodnete pro jejich koupi, můžete si být jisti, že vám budou sloužit v tom nejlepším stavu po mnoho let.

Dílenský vozík na nářadí – který si vybrat?

Nejjednodušší způsob, jak rozdělit vozíky na nářadí na vozíky s nářadím a bez nářadí. Prázdný dílenský vozík na nářadí je skvělým řešením pro zaměstnance dílen, kteří mají kompletní příslušenství a jsou na něj zvyklí. Mechanici nebo montéři mají většinou své oblíbené klíče a ráčny a není nutné je vyměňovat za nové.

Dílenský vozík na nářadí vám dává šanci je rychle uspořádat, uvolnit místo na pracovní desce a kolem pracovních stanic a zajistit pohodlnější opravy. Vzhledem k mobilitě, tedy možnosti dopravit vozík na místo určení (kde je nástroj aktuálně potřeba), je doba provedení služby zkrácena na minimum.

Dílenský vozík na nářadí se skládá ze zásuvek různých výšek. Může jich být čtyři, pět nebo dokonce sedm. Aby bylo možné objektivně porovnat kapacitu vozíků na nářadí, dbejte na výrobcem udávaný využitelný skladovací objem.

Další vybavení, které by měl mít dobrý dílenský vozík na nářadí, jsou boční madla. Usnadňují přepravu a přesun zařízení. Je dobré, že jsou vyrobeny z protiskluzového povlaku. Zabráníte tak jejich vyklouznutí z rukou. Zámek zásuvky je dalším, poměrně důležitým prvkem, který výrazně ovlivňuje funkčnost zařízení . Díky zámku si můžete být jisti, že při přepravě žádné nářadí nevypadne ze zásuvek a nespadne dovnitř kufru auta.

Zde jsou některé z nejoblíbenějších modelů vozíků na nářadí. Možná se vám některý z nich bude líbit.