Jak se starat o elektrická vozítka určené dětem

Také si vaše ratolest přála mít schováno v garáži nebo dětském pokojíku elektrické autíčko? Ať už jste vybrali model sportovní, elegantní nebo třeba spíše užitkový, je potřeba se o toto elektrické vozítko, správně starat. Díky tomu vám bude bezchybně sloužit po mnoho šťastně najetých kilometrů.

Osvojte si doporučení z uživatelského návodu

Možná také neradi studujete návody, jako mnoho jiných lidí. Jenomže právě toto se vám může stát jednou osudným, co se týče správného používání koupeného zboží. To platí i u elektrického auta. Jde jak o rady týkající se péče o baterii, tak o vozítko samotné.

Šetrné zacházení s elektrickým autem

Je důležité dětem vysvětlit, že tak, jako se nemůže bouchat s dveřmi skutečného auta, nebo bouchat po kapotě, či uvnitř interiéru, ani v elektrickém autě se to nedělá. Stejně tak není vhodné dupat po pedálech, byť je auto vypnuté, nebo se k němu chovat jinak nešetrně. Není nezničitelné a děti, i když jsou malé, mají mnohdy velkou sílu.

Co se týče údržby, postačí, když jej tu a tam otřete vlhkým hadříkem nebo vlhčenými kapesníčky určenými k úklidu.

Dobíjení baterie

Dodržujte návod, i co se týče dobíjení baterie. Před prvním použitím vždy elektrické vozítko nabijte. Předejdete tak znehodnocení jeho baterie. Používejte originální nabíječku určenou vždy k daném elektrickému vozítku. Pokud není vozítko delší dobu používáno, doporučujeme baterii demontovat a uložit na místě s pokojovou teplotou. Baterii elektrického vozítka v případě jeho nepoužívání nabíjejte ideálně každých 14 dní. Tím zajistíte její dlouhou životnost. Baterii škodí dlouhé nabíjení i příliš krátké. Ideální je ponechat baterii na nabíječce 8-12 hodin.

Jízda venku

Elektrická autíčka mohou jezdit venku, a podle jejich výkonu či modelu pak můžete ještě najít různé jejich zaměření. K dostání jsou auta k jízdě po rovině, ale i po trávě, nerovném terénu, nebo rovnou do terénu. Vždy ale záleží na výkonu vozu, a je důležité dodržovat doporučení výrobce.

Žádné elektrické vozítko nesmí být vystaveno dešti a nejlepší je vyvarovat se místům s větším množstvím vody. Autíčko obsahuje elektrické motory a elektroniku, která není vodotěsná, proto dítěti řádně vysvětlete, že do kaluží se jezdit nesmí :-) Při skvělé péči budou vaše děti a jistě i vás těšit elektrické auto po nespočet dnů. Vybrat si můžete na tomido.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení